Rannaindiaca MV

Postitatud : 25.08.2013

24.-ndal augustil toimusid järjekordsed Eesti Rannaindiaca Meistrivõistlused Türil. Võistkondi oli üle pika aja suhteliselt palju ning päev venis pikaks, võistlused lõppesid alles kell 8 õhtul.
Mängud olid äärmiselt tasavägised ning ükski võistkond ei läbinud päeva geimi kaotuseta.
Naiste mängudes oli favoriidiks Ülenurme, kellelt suutis geimi röövida Tartu naistest koosneb Föönx võistkond, aga kuna nad ise olid geimi loovutanud Elion Tartu naiskonnale, siis tuli leppida II kohaga. III kohale tuli Elion Tartu naiskond. Põneva duelli pidasid omavahel Tallinna ja Alatskivi naiskonnad, kus tulemuseks jäi 1:1 ja geimide vahe jäi ka võrdseks. Peakohtuniku otsusega anti välja kaks IV kohta ;)

Segavõistkondades viis loos A-alagruppi kokku tugevad võistkonnad, millest võitjana tuli välja Tartu võistkond ning teisena Kata Kamp. B-alagrupis üllatas Alatskivi, kes võttis kõik võidud sh ka Tallinna IK vastu.
Poolfinaalides oli tasavägisem Tallinna IK ja Tartu segavõistkonna duell, kus Tallinn pärast võidetud avageimi lasi jala sirgu ja kaotas teise geimi 5:15, kuid suutis ennast koguda ja võita otsustava geimi 15:13.
Kolmanda koha mängus hakkas Alatskivi küll Tartule vastu, kuid Tartu siiski pani oma paremuse maksma ja saavutas III koha.
Finaalides toimus taaskord Tallinna ümbersündimine geimide vahel, kui esimene geim kaotati Kata Kambale 2:15, siis teine võeti 15:11 endale, kuid kolmandas geimis pani Kata Kamp oma paremuse maksma ja võttis meistrivõistluste kulla ning Tallinn pidi leppima II kohaga.

Meeste A-alagrupis võtsid favoriidid Tartu ja Bahama Mama oma ning pääsesid poolfinaali. B-grupis toimus pingeline edasipääsu võitlus Alatskivi, Tallinna ja Rapla vahel. Lõpuks said Alatskivi ja Tallinn võrdselt punkte, kuid omavahelise parema geimipunktide võrdlusena pääses edasi esimesena Tallinn.
Poolfinaalides toimus põnevusmäng Tallinna ja Bahama Mama teises geimis, kus Bahama Mama oli juhtimas 13:6 ja viimas mängu kolmandasse geimi, kuid antud seisust suutis Tallinn välja tulla ning võita 19:17.
Kohamängud olid taas põnevad ning medalid võideti 3 geimiliste mängudega – I koht Tartule, II koht Tallinnale ja III koht Bahama Mamale.
Täpsemaid tulemusi näeb lisatud failist.
Tänud vahvatele Türi ja Tallinna IK inimestele, kes selle võistluse korraldasid!