Meistrid on selgunud!

Postitatud : 07.04.2008

5-6. aprillil täitus Tartu Turu tänava spordihoone keskendunud ja võidunäljaste indiacamängijatega.

Peeti esimesed ja teised finaalmängud nii nais- kui meeskondadele ja segavõistkondadele. Samuti selgitati pronksmedalite omanikud. Üle mitme aasta lõppesid kõik medaliheitlused kahe mänguga, kuid see ei tähenda, et pinget ja põnevust oleks vähe olnud. Vastupidi, andmine oli väga tuline!

Esimesena asusid võistlustulle naiskonnad. Finaali olid end suutnud mängida Elion SK Tartu ja Elion SK Põlva. Kergeks favoriidiks võis pidada tartlasi, kes kodupubliku toel kindlasti võita lootsid. Võimalik, et kodupublik ja favoriidiseisus tekitasid hoopis lisapingeid, sest esimene geim kaotati küllaltki kindlalt 18:25, kuid seejärel saadi ka enda mängumootor käima ning võideti teine geim ning kui põlvakad pidid tartlaste paremust tunnistama ka kolmandas ülipikas geimis 33:35, siis oli asi otsustatud ning neljas geim ka Elion SK Tartule ja kogu mäng 3:1. Teisel päeval oli andmine samuti väga tasavägine, kuid ka seekord jäi peale Tartu naiskond ning 3:1 mänguvõit tähendas aastase vahega meistriks tulemist. 3-4. koha mängus olid vastamisi SK Nolcken ja IK Reval. Kaks ülimalt tasavägist mängu kaldusid mõlemad Revali kasuks 3:1 ja 3:2. IK Revali naiskonnale tõi edu kindlam mäng geimilõppudes, teises mängus oli SK Nolckenil mitu matšpalli, kuid Revali naiskond suutis need neutraliseerida ning võidu võtta.

Kui naised olid parimad selgitanud, asusid võistlustulle meeskonnad. Finaalis oli karikafinaalist tuttav Tallinn-Tartu vastasseis. Ühel pool võrku asus platsile IK Reval, teisel pool võttis koha sisse Elion SK Tartu. Favoriidiks võis lugeda karikavõitjat IK Revalit. Seda ka innuka ja hea mänguga tõestati. Algul nähti palju vaeva Elion SK Tartu bloki üle mängimisega, kuid geimi lõpus saadi oma blokk tööle ning rünnak kiiremaks ning geimivõit tuli numbritega 25:22. Teine geim kulges IK Revali tahtmise järgi ja võeti kindel 25:17 võit. Kolmandas geimis kaotas Elion SK Tartu vigastuse tõttu ühe oma liidri Alari Ainsoo ja IK Revalil polnud seejärel probleeme mängu 3:0 võiduks vormistamisel. Teisel päeval pidi Elion SK Tartu oma taktikat muutma ning sidemängija rolli asus muidu suurimat rünnakukoormust kandnud Hendrik Rikand. Tartlased suutsidki rohkem vastupanu osutada, kuid sellest ei piisanud võimsa rünnakuga IK Revali vastu ning Reval võttis ka teise mänguvõidu tulemusega 3:1 ning lisas talvisele karikavõidule meistritiitli. Kolmanda koha mängus olid vastamisi Ülenurme GSK ning Tallinna IK. Võis eeldada lihtsat pronksmedali võitu Ülenurmele ning esimene mäng seda ka tõestati ning võeti 3:0 võit. Teine mäng hakkas Tallinna IK südikalt vastu ning Ülenurme pidi kõik oma oskused mängu panema, et 3:2 võit võtta ja pronksmedalid kaela saada.

Segavõistkondade arvestuses olid finaalis vastamisi Ülenurme GSK ning Rootsi Profiil. Juba esimestest punktidest oli aru saada, et lihtsat võitu ei saa kumbki. Nii ka läks, Rootsi Profiil võttis 3:1 mänguvõidu, kuid üheski geimis ei suudetud Ülenurmet alistada rohkem kui minimaalse vahega. Teine mäng ei olnud migni erand. Selleks, et võita pidi andma endast kõik ja rohkemgi veel. Taaskord sai sellega paremini Rootsi Profiili võistkond ning võis hakata võidtantsu lööma. Teine mäng kuulus samuti 3:1 neile. Pronksi kohtumises olid vastamisi Elion SKTartu 1 ning Citymotors. Eelmise aasta meister Elion SK Tartu oli meeste mängudes kaotanud oma liidri Alari Ainsoo ning see andis tunda. Otsustavatel hetkedel jäi kindlusest puudu ning ülipõnevas kahes mängus tuli mõlemal korra Citymotorsi väga minimaalset 2:3 paremust tunnistada. Seega pronksmedalid riputati kaela Citymotorsi mängijatele ning Elion SK Tartu 1 vahetas eelmise aasta kulla neljanda koha vastu.