Põhiturniir sai põneva lõpu!

Postitatud : 14.02.2011

Möödunud nädalavahetusel mängiti III mänguvoor Eesti indiaca meistrivõistlustel. Kuna tabeliseisud oli küllaltki huvitavad igas kategoorias, siis tõotasid tulla põnevad mängud. 12. veebruaril asusid Tõrvandis mängima naiskonnad ja Raplas meeskonnad. Naiste arvestuses oli selge, et põhiturniiri võitja on Ülenurme GSK, kuid edasised kohad olid lahtised, sest kolmel võistkonnal oli võrdne arv punkte. Ka III voor ei suutnud keegi alistada augustis MK-l kuldmedali võitnud Ülenurme GSK naiskonda ning täiseduga lõpetanutele järgnesid Elion SK Tartu, Elion SK Põlva ning Võru Starter. Seega poolfinaal paarideks on: Ülenurme GSK vs Võru Starter ja Elion SK Tartu vs Elion SK Põlva. Play-offide esimene mäng peetakse põhiturniiril kõrgema asetuse saanud võistkonna koduväljakul. Seeria kestab kahe võiduni, seega kolmas otsustav kohtumine toimuks taaskord põhiturniiril parema asetuse saanud võistkonna väljakul.

Meeskondade arvestuses oli Elion SK Tartul (pildil) vaja III voorust paari punkti, et põhiturniiri võit kindlustada. Sellega saadi ka hakkama. Poolfinaalis minnakse kokku Rapla meeskonnaga, kes viimase vooru teise kohaga võitles endale välja play-off koha. Teise poolfinaalpaari moodustavad Tallinna IK ja tiitlikaitsja Ülenurme GSK. Viiendaks jäi sel hooajal Elion SK Põlva ja kuuendaks Tallinna IK 2.

Segavõistkondade kategoorias oli tabeliseis kõige intrigeerivam, sest põhiturniiri võidu kindlustanud Elion SK Tartu 2-e järel oli edasipääsu võimalus neljal võistkonnal. Pärast igat mängu võis näha võistkondi arutamas, kes edasi pääsuks parimat võimalust omab. Lõpuks suutsid end veel nelja hulka mängida Ülenurme GSK 2 ja väga hea esitusega III voorus nii Ülenurme GSK 1 kui ka Elion SK Tartu 1 (kes esimene voor oli kogunud vaid 1-e punkti!). 5. ja 6. koha said vastavalt Elion SK Põlva 1 ja 2. Seega on medalite jagamine Tartumaa siseasi. Poolfinaalides kohtutakse järgnevalt. Ülenurme GSK 1 ja 2 omavahel. Ning Elion SK Tartu 1 ja 2 jagavad ka maid, kes on Tartu linna parim segavõistkond.

Poolfinaalide esimeste mängude ajad selguvad peagi!