Ülenurme GSK ja Elion SK valmistuvad MK-l medaleid võitma!

Postitatud : 13.08.2010

Kaks viimast aastate parimat klubivõistkonda Eestis on valmistumas kohe Tartus algavaks MK-ks. Juba 18. augustil teevad mõlema klubi segavõistkonnad avalöögi. Alagruppist edasipääs poolfinaali peaks olema mõlemale võistkonnale jõukohane ning seal on juba kõik võimalik.

Võistkonnad on viimase nädala jooksul pidanud ka paar kontrollkohtumist, kus geimivõidud on läinud pigem Ülenurme GSK-le.

Sai küsitletud nii Ülenurme GSK kui Elion SK-i juhtfiguure ning allpool nendega tehtud intervjuud:

Küsijaks Hendrik Rikand, vastab Ülenurme GSK võistkond

1. Kuidas on sujunud ettevalmistus MK-ks?

Ettevalmistus on sujunud hästi. Oleme saanud treenida alates juuni keskpaigast piisaval määral. Mängijad on heas vormis ning vigastused-haigused on ettevalmistust seganud väga minimaalselt. Puudu on jäänud vaid kontrollkohtumistest, mida oleks iga võistkond võinud saada 1-2 rohkem.

2. Kas Ülenurme GSK on parem kui kunagi varem?

Võistkonnad on hästi komplekteeritud ning nii võimast potentsiaali ei ole klubi-indiacas minu hinnangul varem ühelgi võistkonnal olnud. Meil on tugeval tasemel põhikoosseisu mängijad kõikides võistkondades ning pingilt on peaaegu igale positsioonile võtta vahetusi.

3. Millised on eesmärgid MK-l ja kui reaalseteks neid peate?

Eesmärgid on kõrged – võita kõikides klassides kuldmedalid. Kuna sport on ettearvamatu, siis oleksime rahul ühe kuldmedali ning kahe muud karva medali võitmisega. Iga meie võistkonna väljajäämist poolfinaalist peame juba ebaõnnestumiseks, välja arvatud juhul, kui välisklubide tase on üllatuslikult tõusnud – heale vastasele ei ole häbi kaotada.

4. Keda hindate suurimaiks konkurentideks MK-l?

Suurimateks konkurentideks peame kõiki Saksamaa esindusi, tugeval tasemel on ka Luksemburg. Jaapan on eeldatavasti tugevam just segavõistkondade konkurentsis.

5. Kuidas hindate koduse rivaali Elion SK võimalusi MK-l?

Kontrollkohtumiste põhjal on Eliok SK tugevust raske hinnata, sest võistkonnad ei mänginud täiskoosseisus (treener katsetas erinevaid asetusi). Noored mängijad on hästi arenenud, kuid kogemuste puudumine võib saada saatuslikuks kõrgete kohtade eest võitluses. Samas loodame koduse rivaali pääsu vähemalt poolfinaalidesse. Kõige kõrgemaks hindan segavõistkonna võimalusi, kus medalivõit oleks igati loogiline.

Küsijaks Hendrik Rikand, vastab Andrus Novoseltsev ( Elion SK-i kauaegne mängija)

1. Kuidas on sujunud ettevalmistus MK-ks?

Ettevalmistus on olnud põhjalikum kui kunagi varem. Lisaväärtust annab kindlasti ka klubiväline treener Ahto Orav, kes meid nii „võõra“, kui Eesti MV konkurendi pilguga objektiivselt hinnata suudab ja vajakajäämistele tähelepanu juhib. Mingeid olulisi muresid pole esile kerkinud, tuleb tunnustada ka meie „tallinlasi“, kes suurele vahemaale vaatama väga tublilt trennidest osa on võtnud.

2. Kas Elioni SK on parem kui kunagi varem?

Kes on maksimaalselt treeningtsükli kaasa teinud ja pingutanud, selle areng on ka märgata. Lisaks individuaalsetele oskustele on minu arvates ka tiimitunnetus palju paremaks läinud. Seega lühivastus küsimusele oleks „jah“.

3. Millised on eesmärgid MK-l ja kui reaalseteks neid peate?

Ebareaalseid eesmärke me endale ei sea. Meestega vähemalt medal ning naised ja segavõistkonnad finaali.

4. Keda hindate suurimaiks konkurentideks MK-l?

Tase on niivõrd ühtlaselt tugevaks läinud, et kedagi esile tuua on võimatu. Sakslased on oma tuntud headuses igas võistlusklassis, nende kõrval Luxembourgi meeskond (indiaca bettendorf), Jaapanlased oma hirmväsitava kaitsega. Ka Shveits võib igal hetkel üllatada.

5. Kuidas hindate koduse rivaali Ülenurme GSK võimalusi MK-l?

Ilus oleks finaalides ÜGSK-ga kohtuda. Saaks Viljandi MK-le tagantjärele veidigi leevendust, kus sakslased põhiliselt omavahel finaalides müdistasid.

Seega tundub, et klubid on tahtmist täis ning medalite lisa peaks MK klubidele tooma.

Lisaks toimub Tartus ka seenioride MK, kus esindavad Eestit SK Nolckeni naiskond ning Carstop/Popsport!-i meeskond ja segavõistkond.

Edu neile kõigile!