Toimusid Laste ja Noorte Indiaca Maailma Karikavõistlused 1.-4.augustil 2016, Tartus.

Postitatud : 10.08.2016

Tartu, Maaülikooli spordihoones toimusid arvult 5-ndad Laste ja Noorte Maailma Karikavõistlused indiacas. Kohal oli 26 võistkonda viiest riigist: Saksamaa, Šveits, Luxembourg, Poola ja Eesti. Võisteldi meeste-, naiste- ja segavõistkondade arvestuses, vanuseklassides kuni 15 aastat ja kuni 19 aastat. Eestit esindasid Spordiklubi Juku Alatskivilt ja Telia Spordiklubi.

Esimene neist saavutas tugevas konkurentsis teise koha segavõistkondade arvestuses kuni 19-aastaste vanuseklassis. SK Juku koosseisu kuulusid: Mari-Liis Must, Merilin Must, Ketriin Laumets, Enelin Kook, Renet Eres, Egert Plank, Kert Mardo, Gunnar Kallari, Silver Vaino ja Aleksandr Knjazev. Treeneriteks olid Tarmo Eres, Ingrid Sinilaht ja Einar Piir.
Telia SK saavutas 3-nda koha nooremate segavõistkondade arvestuses, kuid finaalipäeva tipphetk oli Telia SK poiste (kuni 15 a) magus võit Poola klubi Morag vastu. Võrdses mängus läks heitlus otsustava geimi peale, mille Telia poisid võitsid 40:38! (tavaliselt geim lõpeb, kui üks võistkond saavutab 25 punkti, aga peab olema vähemalt kahepunktiline vahe teise võistkonnaga). Kogu mäng ja ühtlasi karikavõit Telia SK-le seisuga 2:1. Ka Rahvusvahelise Indiaca Assotsiatsiooni president Karlheinz Bührer kommenteeris, et see mäng oli päeva tipphetk, kus oli enim võistlust ja kirge. Telia SK võidukasse meeskonda kuulusid: Veiko Kook, Roland Novoseltsev, Rasmus Novoseltsev, Romet-Robin Sõmer, Germo-Carl Sõmer, Johannes Petmanson ja Paul Page. Treeneriteks olid Andrus Novoseltsev ja Karin Mardo.

Otsustava geimi lõpuminutid on nähtavad SIIN
Videos on kohtunike punktitablool küll näha punktiseis 1:1, kuid tegelikult on see 31:31, punktitabloo lihtsalt ei olnud nii suure skoori jaoks arvestatud.

3-nda koha saavutanud Telia SK segavõistkonna koosseis oli järgmine: Veiko Kook, Roland Novoseltsev, Rasmus Novoseltsev, Romet-Robin Sõmer, Germo-Carl Sõmer, Johannes Petmanson, Annely Kook, Karlotta Kattai, Laura Laas, Evelyn Nicole Milani ja Laura Kinter. Treeneriteks Andrus Novoseltsev ja Karin Mardo.

Kõikide finaalmängude tulemused on nähtavad siit Results of finals
Samuti saab vaadata kõikide võistluspäevade videot SIIT

Indiaca ei ole küll olümpiaala, kuid sellegipoolest on siin oma kandepind olemas ning see laienebki suuresti tänu noorema põlvkonna juurdekasvule, kes saavad paljuski innustust just sellistest suurvõistlustest osa võttes. Noorte võistkondade toetamise eest tänab Eesti Indiaca Liit: Telia Spordiklubi, Spordiklubi Juku, Tartu Linnavalitsust, Tähtvere vald, Alatskivi vald, Eesti Maaülikooli Spordiklubi, OÜ Saadjärve Jahtklubi, AS A. Le Coq, Yes Sport OÜ, Medica Kliinik.

Järgmine Laste ja Noorte MK toimub kahe aasta pärast, kuid juba järgmisel suvel on Poolas, Rozogis, täiskasvanute MM, kust ka Eesti koondised kindlasti osa võtavad.