Eesti meistrivõistlused selleks korraks läbi

Postitatud : 20.04.2016

16.aprilli toimusid Tartu Ülikooli Spordihoones 2016.a. Meistrivõistluste finaalmängud. Terve päev oli täis sporti ja lahedaid emotsioone. Võistlustules käisid kõik võistkonnad, kes olid läbi kahe vooru ja poolfinaalide kadalipu saanud pääsme finaal- või 3.-4.-nda koha mängudele.

Esimesena läksid võistlustulle segavõistkonnad. Kõigepealt 3.-4.-nda koha mängus kohtusid Alatskivi SK Juku ja Tähtvere valla võistkonnad. Geimidega 3:0 saavutas pronksmedali Tähtvere. Seejärel finaalmängus kohtusid Tallinna IK ja Telia SK Tartu võistkonnad. Kas siin üks võistkondadest suurt sõnaõigust ei saanud ja Telia SK Tartu võitis meistritiitli geimidega 3:0. Seega auväärne hõbemedal Tallinna IK võistkonnale. Märkimist väärib, et eelmisel aastal kohtusid finaalis samad võistkonnad ja siis oli parem Tallinna IK.

Seejärel alustasid mõõduvõttu naiskonnad. Jällegi kõigepealt 3.-4.-nda koha mäng, kus vastamisi läksid juba segavõistkondade duellis mõõtu võtnud, aga nüüd siis naiskondade heitluses, Alatskivi SK Juku ja Tähtvere valla võistkonnad. Ja jällegi oli Tähtvere parem geimidega 3:0.
Finaalis kohtusid eelmise aasta meister Telia SK Tartu ja eelmise aasta pronks Ülenurme GSK. Pinget jätkus igasse geimi ja seisuga 3:1 vahetas Ülenurme oma eelmise aasta pronksi kulla vastu. Hõbe Teliale.

Päeva viimases võistluskategoorias alustasid meeskonnad. Kõigepealt pronksimäng, kus platsil sama spordiklubi „naabrimehed“ ehk siis Telia SK Tartu ja Telia SK Põlva. Tartu mängis juba alates poolfinaalidest varumängijateta ning seegi kord jäi lisakäike platsil vajaka. 3:1 võit ja pronksmedal Põlva meeskonnale. Finaalis võtsid mõõtu Tallinna IK ja Alatskivi SK Juku. Juku spordiklubi võistkondadele oli see esimene kord jõuda meistrivõistluste finaali. Kogu hooaja head mängu näidanud Tallinna IK võttis siiski oma võidu. Kuigi Juku hakkas südilt vastu ja üllatas vastaseid ka ühe geimivõiduga, läks kogu mäng ja meeskondlik meistritiitel seisuga 3:1 Tallinna IK-le. Alatskivi võistkonnale jäi auväärne ja väljateenitud hõbemedalikomplekt.

Kokkuvõtvalt oli päev korda läinud nii võistlejatele, kui pealtvaatajatele, ning õhtu, ja ühtlasi ka põhihooaeg, lõpetati üheskoos ööklubis VaBank. Kes veel jõudis, lõi tantsu, kes oli viimased varud platsile jätnud, kogus energiat. Siinkohal täname häid sponsoreid, kes meil selle päeva ja võistlushooaja meeldejäävaks tegi: Uss Security, Jääaja keskus, YesSport ning juhatuse liikmed.

Ja juba varsti, ehk 30.-ndal aprillil, on Rapla Sadolini spordihoones Indiaca meistrivõistlused seenioridele.