Toimusid Eesti Meistrivõistluste II vooru mängud

Pingelise 2.vooru tulemusena jätkavad EMV 2016 poolfinaalides omavahelist mõõdu võttu järgmised võistkonnad:

1) Meeskondadest kohtuvad poolfinaalides omavahel

2) Naiskondadest kohtuvad poolfinaalides omavahel

b. Elion SK Tartu – Tähtvere

3) Segavõistkondadest kohtuvad poolfinaalides omavahel

a. Elion SK Tartu – Alatskivi SK Juku

b. Tallinna IK – Einar

Poolfinaalmängude võitjad pääsevad finaali, kaotajad selgitavad omavahelistes mängudes 3. koha omaniku.
Artikli lisana on meeldetuletuseks ka EMV 2016 juhend, millest siinkohal rõhutame poolfinaalide toimumise korda:
Poolfinaalide süsteem:
Poolfinaalid mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Esimene mäng peetakse nõrgema asetusega võistkonna kodus. Koduvõistkond on kohustatud informeerima EEIL-i sekretariaati koheselt peale mängu toimumisaja kokku leppimist.
Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse KULDNE GEIM*.

Mängude eest antavad punktid: 3:1 ja 3:0 võit 3 punkti, 3:2 võit 2 punkti, 2:3 kaotus 1 punkt ja 1:3 ja 0:3 kaotus 0 punkti.

• KULDNE GEIM – mängimise reeglid
    • Kuldne geim mängitakse 25 punktini. Viigiseisul 24:24 jätkatakse mängu, kuni 2 punktiline vahe on saavutatud (26:24; 28:26; …).
    • Enne VÕÕRSIL mängu algust samade võistkondade vahel peab I kohtunik KODU võistkonnalt saama esimese mängu protokolli koopia. Enne VÕÕRSIL mängu algust peab olema ette valmistatud ka teine protokoll, millel täpselt samad võistkondade koosseisud.
    • Pärast VÕÕRSIL mängu lõppu kontrollib I kohtunik, kas ühel võistkondadest on 2 võitu. Sellisel juhul kuulutab ta võitjaks võistkonna, kes on võitnud mõlemad kohtumised.
    • Juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, kontrollib I kohtunik mõlemale võistkonnale mängude eest antud punktide arvu. Nende võrdsuse korral (vt tabel) mängitakse kuldne geim.
    • Teist võistlusprotokolli, mis on enne VÕÕRSIL mängu algust ette valmistatud, kasutatakse kuldses geimis. Just lõppenud kohtumise käigus diskvalifitseeritud mängijad, treenerid jne eemaldatakse teisest võistlusprotokollist ning nad ei saa kuldses geimis osaleda ja neid ei saa asendada kellegi teisega.
    VÕÕRSIL mängu ja KULDSE GEIMI alguse vaheaeg kestab 3 minutit. VÕÕRSIL mängu protokolli lõplik vormistamine tuleb lõpetada pärast KULDSET GEIMI.
    • Teises protokollis peab olema välja toodud KODUS-VÕÕRSIL mängude VÕITJA meeskond.
    FINAAL ja 3.-4. koha mängudmängitakse FINAL FOURIL 16. Aprillil. Iga mäng kolme geimivõiduni. Geim mängitakse 25 punktini, otsustav (5.) geim mängitakse 15 punktini. Geimi võit fikseeritakse vähemalt kahepunktilise vahega.