Toimus Sõbrapäeva IV Indiacaturniir

Postitatud : 04.03.2016

Juba neljandat aastat järjest toimus 27. veebruaril Paide E-Piim Spordihallis Sõbrapäeva Indiaca turniir. Kuna tegu on sõbrapäeva turniiriga, siis olid osalema oodatud kõik, kes indiacat mängivad. Sel päeval kogunesid nii noored kui ka vanad, harrastajad ja meistrivõistlustel osalejad, et veeta koos üks vahva päev ning maha pidada mitmeid sõbralikke lahinguid.

Turniiril osales 16 segavõistkonda, 9 mees- ning 6 naiskonda. Kuna osalejaid oli palju, siis oli ka päev pikk: võistlus kestis 11 tundi ja selle ajaga jõuti mängida 60 mängu. Esimest korda nelja aasta jooksul juhtus nii, et meeste mängus tehti 14 servi järjest. Omavahel mängisid sel hetkel Sõpsid ja Kopli Liinid ning servijaks oli Ahto Orav võistkonnast Kopli Liinid. Sõpsidel tuli leppida geimi kaotusega 0:15.

Meeskondlik paremusjärjestus:
1. OLD SCHOOL
2. KOPLI LIINID
3. RAPLA
4. TARMO JA POISID
5. TÄHTVERE
6. VÄÄTSA
7. MUHEDAD MEHED
8. JUKU
9. SÕPSID

Naiskondlik lõppjärjestus:
1. TÄHTVERE
2. JUKU
3. PÕLVA PIIGAD
4. ASTA
5. VÄÄTSA
6. TALLINNA KILUD

Segavõistkondade lõppjärjestus:
1. MLG 9. ODRAM
2. OLD SCHOOL 10. VÄÄTSA I
3. BALSÕI TJORNI KOT 11. JUKU
4. REVALUTSIONÄÄRID 12. LEPISTIKU
5. ALTKÄEMAKSUAMET 13. VARA
6. TÄHTVERE 14. VÄÄTSA II
7. TAMMIK 15. SÕPSID
8. IMPRO 16. RÕHU

Segavõistkondadest hakkas silma üks võistkond selle poolest, et kõik olid ühise perekonnanimega. Perekond Mardod said eriauhinna ning võistluse korraldajana luban, et kindlasti väljastame „INDIACA PERE 2016“ meenet ka edaspidi, kui võistkond koosneb pereliikmetest. Registreerimislehti vaadates hakkas silma, et Mardod ei ole ainsad, kelle peres mängib indiacat rohkem kui üks inimene. Vähemalt kaks korda esines nimekirjas järgnevaid perekonnanimesid: Tappo, Tammik, Eres, Hakmann, Valdmaa, Luht, Ainsoo, Kook. Kookide pere noorim, 15-aastane Veiko, oli ühtlasi ka turniiri noorim mängija ja sai meene ning tiitli“ PESAMUNA 2016“.

Sõbrapäeva turniiri korraldamise eesmärgiks on Indiaca levikule kaasaaitamine ja selle alaga tegelevate inimeste motiveerimine. Sama olulised kui mängijad, on igal võistlusel olulised ka kohtunikud ning nende töö ja panus päeva kordaminemisse. Nii hakkasingi alates eelmisest aastast tunnustama päeva parimat kohtunikku ning selle aasta „PARIM VILE 2016“ oli Maarika Jaguson. Kuid selleks, et saaksin jagada lisaks medalitele, diplomitele veel meeneid ja tunnustada mitte ainult esimest kolme kohta, on oluline sponsorlus. Tänan kõiki sponsoreid, kes aitasid meid auhindadega ning peavad oluliseks ka vähemtuntud spordialade toetamist. Samuti tänan Oliver Veimerit, kes oma imelise lauluhäälega meie päeva avas.

Sõbrapäeva Indiacaturniiri peakorraldaja
Piret Pulk