Finalistid on selgunud

Postitatud : 24.03.2009

21. ja 22. märtsil toimusid Nõo Spordihoones poolfinaalide teised ja kolmandad mängud.

Üldiselt olid poolfinaalid ühepoolsed ning saadi kahe mänguga hakkama. Naiskondade arvestuses oli Elion SK Tartu juba varem finaalkoha kindlustanud ning ootas vastast. Kahe 3:1 võidetud mänguga asub neile vastu Ülenurme GSK, kes on põhiturniirivõitja ning seega finaalis kerge favoriit. Kolmanda koha mängivad välja SK Nolcken ja Elion SK Põlva.

Meeskondade arvestuses polnud Elion SK Tartul probleeme Rapla alistamisega. Võeti kindlad 3:0 ja 3:1 mänguvõidud. Teine poolfinaal oli tulemust vaadates sama ühepoolne, kuid närvilisust ja pinget oli kõvasti rohkem. Ülenurme GSK suutis IK Revali alistada küll 3:0 ja 3:1, kuid vaidlusi, põnevaid pallivahetusi ja hingestatud mängu jagus neisse mängudesse küllaga.

Segavõistkondade osas olid kaks poolfinaalpaari kui üksteise vastandid. Elion SK Tartu 1 alistas Elion SK Põlva 1-e esimene kord kindlalt 3:0 ja teine kord saadi üleüldse loobumisvõit. Samas teises poolfinaalis oli intriige küllaga. Esimese mängu suutis võita Ülenurme GSK 3:0, teises oli omakorda sama tulemusega parem IK Reval. Kolmas mäng küttis üles palju intriige. Ülenurme GSK-le läks küll kirja 3:1 võit, kuid IK Reval andis sisse protesti, mille kohta EEIL juhatus teeb käesoleval nädalal lõpliku otsuse. Hetke seisuga on finaalis Ülenurme GSK ning Elion SK Tartu 1 ja kolmanda koha peab välja selgitama vastasseis IK Reval vs Elion SK Põlva 1.

Naiste esimene finaalmäng toimub 19:00 Tõrvandis ning teine 12. aprillil Nõos. Meeskondade ja segavõiskondade kohamängud leiavad aset 11. ja 12. aprillil Nõos(v.a. meeste 3-4. koha kohtumised).

Samuti tuleb meeles pidada, et finaali jõudnud võistkonnad on endale saanud õiguse osaleda 2010. aastal indiaca MK-l. Varsti kuuleme kas kõik oma õigust kasutavad või loovutavad selle 3. koha saanud võistkonnale.

Hoia end sündmuste käiguga kursis!

Lisatud failid:
Poolfinaalide tulemused