Algasid Eesti meistrivõistlused 2009

Postitatud : 29.10.2008

1. novembril algasid Nõos Eesti meistrivõistlused. Rõõm on tõdeda, et võistkonde arv ei ole mitte kahanenud, vaid hoopis kasvanud. Esimesena asusid laupäeval võistlustulle nais-ja meeskonnad.

Naiskondade arvestuses oli päeva lõpuks edukaim Elion Põlva naiskond edestades tänu omavahelise mängu võidule võrdsete võidupunktide juures Elion Tartu naiskonda. Vaid üks võidupunkt vähem õnnestus koguda SK Nolckenil ning Ülenurme GSK-l. Võiduta jäi Ik Revali naiskond, kuid visa vastupanu osutati kõigile, vaatamata peaaegu täielikult uuele põhituumikule. Esimese vooru järel märgiti eriti silmapaistva mängu poolest ära järgmised mängijad: Iris Õuekallas, Kirstin Rebane, Janika Usin, kristi Vink ja Gerda Grossthal.

Meeskondade arvestuses mängisid omavahel Põhja ja Lõuna regiooni võistkonnad. Edukaim oli Elion Tartu meeskond, kes geimiga loovutamata võitis kõik vastased. Ühe geimi loovutanud Ülenurme GSK oli teine. Järgnesid IK Reval, Elion SK Põlva ja Rapla kõik ühe võiduga. Võiduta jäi ainult Tallinna IK. Parimate meesmängijatena märgiti ära: Rene Vaher, Hendrik Rikand, Karol Ahja, Mirgo Gorban, Ülo Haljend ja Aivo Hakkmann.

2. novembril mängisid omavahel segavõistkonnad. Juba esimene voor näitas, et konkurents on väga tihe. Võiduta ei jäänud ükski võistkond. Vooru võitis mõnevõrra üllatuslikult Põlva Elioni I võistkond. Tartu Elion I võistkond kogus võidupunkte samapalju, kuid kaotas Põlvale omavahelise mängu. Kolmandaks suutis end mängida Tartu Elioni II võistkond, mis oli vaata, et vooru suurim üllatus. Tabeli lõpuosa täitsid pärast esimest vooru Ülenurme GSK, IK Reval ja Elion Põlva 2. Silmapaistva mänguga märgiti ära järgmised mängijad: Maaja Tammar, Reet Alas, Silver Kurrikoff, Karol Ahja, Rene Vaher ja Riho Rauamäe, kellele oli ette nähtud Breti Juustuvabriku maitsev juustukera.

Peetud mängude põhjal on võimatu aimata, millised võistkonnad on kolme vooru pärast nelja parema seas ning võitlemas koha eest meistrivõistluste finaalis, mis ühtlasi tagab ka pääsu MK-le Šveitsis 2010. aastaks. Hetkeseis oli just selline ning teiseks vooruks võib jõudude vahekord muutunud olla, seda arvas ka võistluste peakorraldaja Uno Ainsoo võttes tulemused kokku sõnadega:“Eks oma parima andsid kõik, just selle parima, mida hetkevorm lubas. Trennid ju alles algasid.”

Vaata alt võistluste tulemusi ja üldjärjestust.

Lisatud failid:
Esimese vooru tulemused